Model kostry človeka v životnej veľkosti – 176 cm

Dostupnosť:

Na objednávku - zvyčajne 6-15 dní ( tento výrobca negarantuje presný termín dodania, upresníme až po objednaní alebo na dopyt )


Katalógové číslo: 10040236
 • Materiál: plast, ušľachtilá oceľ
 • Mierka: 1: 1 (176 cm)
 • Pohyblivé časti
 • Stojan s 5 kolieskami
 • Vrátane plagátu aj ochranného obalu

246,00  (205,00  bez DPH)

Na objednávku - zvyčajne 6-15 dní ( tento výrobca negarantuje presný termín dodania, upresníme až po objednaní alebo na dopyt )

MNOŽSTEVNÉ ZĽAVY % POČET KUSOV CENA
2% 2 - 9 241,08 
3% 10 - 19 238,62 
5% 20 + 233,70 
+ doprava zdarma

Model kostry človeka v životnej veľkosti – 176 cm

Model kostry človeka PHY-SK-1 značky Physa je replika ľudskej kostry v životnej veľkosti (176 cm), tzn. v mierke 1: 1. Model kostry človeka v životnej veľkosti – 176 cm veľmi podrobne a presne stvárňuje všetky jej časti. Konkrétne medzi ne patria ramená, ruky, nohy, lebka, rebrá, chrbtica, panva; presvedčivo sú tu spodobnené aj chrbticovej cievy. Konštrukcia modelu je z plastu, ktorého povrch má prirodzene vyzerajúcu textúru a farbu, ktoré sa od “pravej” ľudskej kostry takmer nelíši.

Porozumieť pohybovému ústrojenstvu človeka

Tento anatomický model je ideálnou pomôckou pri výučbe a názorných ukážkach na univerzitách, v nemocniciach a v školách.Tiež patrí do každej ordinácie, kde lekári chcú názorne vysvetľovať pacientom, čím sú spôsobené ich ťažkosti.

Model je dodávaný s ochranným obalom proti prachu a veľkým farebným plagátom, na ktorom sú zobrazené a popísané všetky časti kostrového systému človeka. Má prepracovanú konštrukciu dôležitých častí tela. Vďaka pružinám z ušľachtilej ocele môžete pohybovať dolnou čeľusťou a názorne predvádzať pohyby žuvacieho aparátu. Okrem toho máte pre ilustráciu chrupu k dispozícii náhradné zuby.

Lebku možno tiež jednoducho otvoriť, čo Vám umožní pohľad dovnútra. Hýbať možno aj končatinami a  kĺbmi, akými sú napr. lakte, ruky a kolená, takže možno skutočne realisticky predvádzať fungovanie pohybového ústrojenstva. Celkovo možno povedať, že sa tento model kostry vďaka mnohým farebne označeným častiam výborne hodí pre použitie ako učebná pomôcka.

Farby vizuálne podporujú pochopenie ľudského kostrového systému a pohybového ústrojenstva a uľahčujú analýzu príčin zlomenín, zvrtnutí a úlomkov kostí. Vysoko kvalitné skrutky z ušľachtilej ocele zaisťujú stabilné usporiadanie častí skeletu, prepožičiavajú modelu stabilitu a sú zárukou dlhej životnosti celého modelu kostry. V prípade potreby možno skrutky ľahko uvoľniť.

Podperná tyč, pomocou ktorej je kostra namontovaná na podstavci, je takisto vyrobená z ušľachtilej ocele. Vďaka ušľachtilej oceli tieto súčasti zostanú aj po desaťročia krásne lesklé, nepodliehajú korózii a možno ich ľahko čistiť. Zostavenie kostry máte vďaka premyslenému systému hotové za niekoľko minút.

Robustný stojan disponuje piatimi o 360 ° otočnými, tichými kolieskami. Kostra má navyše závesné očko, ktoré sa nachádza na lebke. Pomocou neho možno kostru zavesiť napríklad na háčik na stene alebo na strope.

Vaše výhody

 • Model kostry človeka v životnej veľkosti s výškou 176 cm, anatomický plagát a ochranný obal proti prachu
 • Nepostrádateľný v každej lekárskej ordinácii
 • Jednoduché otváranie čeľuste a lebky, pohyblivé končatiny a náhradné zuby
 • Kostra s povrchom, ktorý verne imituje prirodzenú kostnú štruktúru, s inovatívnym skrutkovaním a podpernou tyčou z ušľachtilej ocele
 • Stabilný stojan s kolieskami otočnými o 360 ° a pútko pre zavesenie

Technické detaily

Model PHY-SK-1
Číslo produktu 10040236
Stav produktu Nový
Materiál Plast, ušľachtilá oceľ
Farba Biela/kosť
Veľkosť Životná veľkosť (1:1)
Veľkosť plagátu 340 x 760 mm
Veľkosť ochranného obalu 485 x 1695 mm
Rozmery (DxŠxV) 58,00 x 58,00 x 179,00 cm
Hmotnosť 8,40 kg
Rozmery zásielky (DxŠxV) 91,50 x 37,50 x 23,00 cm
Hmotnosť zásielky 11,00 kg

Obsah balenia

 • Model kostry človeka PHY-SK-1
 • Stojan na kolieskach
 • Anatomický plagát (jednostranne potlačený, názvy v angličtine)
 • Puzdro na plagát
 • Ochranný obal proti prachu
 • Návod na použitie
Katalógové číslo: 10040236 Kategórie:
Rozmery 92 × 37,5 × 24 cm

Košík

close