Model kostry človeka v životnej veľkosti – 180 cm

Dostupnosť:

Na objednávku - zvyčajne 6-15 dní ( tento výrobca negarantuje presný termín dodania, upresníme až po objednaní alebo na dopyt )


Katalógové číslo: 10040238
 • Materiál: plast, ušľachtilá oceľ
 • Mierka: 1: 1, celková výška vrátane stojanu 180 cm
 • Pohyblivé časti
 • Stojan s 5 kolieskami
 • Vrátane plagátu a ochranného obalu

Tovar si môžete objednať aj telefonicky v čase PO-PI 9:00-15:30 na infolinke 054 202 89 51

356,00  (296,67  bez DPH)

Na objednávku - zvyčajne 6-15 dní ( tento výrobca negarantuje presný termín dodania, upresníme až po objednaní alebo na dopyt )

MNOŽSTEVNÉ ZĽAVY % POČET KUSOV CENA
2% 2 - 9 348,88 
3% 10 - 19 345,32 
5% 20 + 338,20 
+ doprava zdarma

Tovar si môžete objednať aj telefonicky v čase PO-PI 9:00-15:30 na infolinke 054 202 89 51

Model kostry človeka v životnej veľkosti – 180 cm – s farebným značením

Model kostry človeka v životnej veľkosti – 180 cm – PHY-SK-2 značky Physa je replika ľudskej kostry v životnej veľkosti (180 cm vrátane stojanu), tzn. v mierke 1: 1. Veľmi podrobne a presne sú tu stvárnené všetky jej časti. Konkrétne medzi ne patria ramená, ruky, nohy, lebka, rebrá, chrbtica, panva a presvedčivo spodobnené začiatky a úpony svalov, ktoré sú farebne vyznačené. Konštrukcia je z plastu, ktorého povrch má prirodzene vyzerajúcu textúru a farbu, ktoré sa od “pravej” ľudskej kostry takmer nelíšia.

Porozumieť pohybovému ústrojenstvu

Tento anatomický model je ideálnou pomôckou pri výučbe a názorných ukážkach na univerzitách, v nemocniciach a v školách, pokiaľ ide o pochopenie anatómie človeka. Tiež patrí do každej ordinácie, kde lekári chcú názorne vysvetľovať pacientom, čím sú spôsobené ich ťažkosti.

Dodávaný je s ochranným obalom proti prachu a veľkým farebným plagátom, na ktorom sú zobrazené a popísané všetky časti kostrového systému človeka. Má prepracovanú konštrukciu dôležitých častí tela. Vďaka pružinám z ušľachtilej ocele môžete pohybovať dolnou čeľusťou a názorne predvádzať pohyby žuvacieho aparátu. Okrem toho máte pre ilustráciu chrupu k dispozícii náhradné zuby.

Lebku možno tiež jednoducho a pôsobivo otvoriť, čo Vám umožní pohľad dovnútra. Hýbať možno aj končatinami a kĺbmi, akými sú napr. lakte, ruky a kolená, takže možno skutočne realisticky predvádzať fungovanie pohybového ústrojenstva. Celkovo možno povedať, že sa tento model kostry vďaka mnohým farebne označeným častiam výborne hodí pre použitie ako učebná pomôcka.

Model ukazuje spojenie kostí so svalmi – červenou farbou sú vyznačené svalové začiatky a modrou farbou svalové úpony. Farby vizuálne podporujú pochopenie ľudského kostrového systému a pohybového ústrojenstva a uľahčujú analýzu príčin zlomenín, zvrtnutí a úlomkov kostí.

Vysoko kvalitné skrutky z ušľachtilej ocele zaisťujú stabilné usporiadanie častí skeletu, prepožičiavajú modelu stabilitu a sú zárukou dlhej životnosti celého modelu kostry. V prípade potreby možno skrutky ľahko uvoľniť. Podperná tyč, pomocou ktorej je kostra namontovaná na podstavci, je takisto vyrobená z ušľachtilej ocele. Vďaka ušľachtilej oceli tieto súčasti zostanú aj po desaťročia krásne lesklé, nepodliehajú korózii a možno ich ľahko čistiť.

Zostavenie kostry, podperné tyče a podstavce máte vďaka premyslenému systému hotové za niekoľko málo minút. Robustný stojan disponuje piatimi o 360 ° otočnými, tichými kolieskami, vďaka ktorým môžete učebnú kostru priestorom pohodlne tlačiť či ťahať, bez toho by to nejako ohrozovalo jej stabilitu.

Kostra má navyše závesné očko, ktoré sa nachádza na lebke. Pomocou neho možno kostru zavesiť napríklad na háčik na stene alebo na strope. Môžete si ju potom prezerať a študovať z rôznych strán.

Výhody modelu:

 • Model kostry človeka v životnej veľkosti s výškou 180 cm so stojanom, anatomický plagát a ochranný obal proti prachu
 • Nepostrádateľný v každej lekárskej ordinácii
 • Kostra s povrchom, ktorý verne imituje prirodzenú kostnej štruktúru, s inovatívnym skrutkovaním a podpernou tyčou z ušľachtilej ocele
 • Jednoduché otváranie čeľuste a lebky, pohyblivé končatiny a náhradné zuby
 • Stabilný stojan s kolieskami otočnými o 360 ° a pútko pre zavesenie
 • Ideálna výučbová pomôcka pre štúdium ľudskej anatómie s červeno vyznačenými svalovými začiatkami a modro vyznačenými svalovými úponmi

Technické parametre:

Model PHY-SK-2
Číslo produktu 10040238
Stav produktu Nový
Materiál Plast, ušľachtilá oceľ
Farba Biela/kosť
Veľkosť Životná veľkosť (1:1)
Veľkosť plagátu 340 x 760 mm
Veľkosť ochranného obalu 485 x 1695 mm
Rozmery (DxŠxV) 58,00 x 58,00 x 179,00 cm
Hmotnosť 8,35 kg
Rozmery zásielky (DxŠxV) 91,00 x 37,50 x 23,00 cm
Hmotnosť zásielky 11,00 kg

Obsah balenia:

 • Anatomický model kostry človeka PHY-SK-2
 • Stojan na kolieskach
 • Anatomický plagát (jednostranne potlačený, názvy v angličtine)
 • Puzdro na plagát
 • Ochranný obal proti prachu
 • Návod na použitie
Katalógové číslo: 10040238 Kategórie:
Rozmery 91 × 38 × 23 cm
Model kostry človeka v životnej veľkosti – 180 cm

Model kostry človeka v životnej veľkosti – 180 cm

Skladové zásoby:

Na objednávku - zvyčajne 6-15 dní ( tento výrobca negarantuje presný termín dodania, upresníme až po objednaní alebo na dopyt )

356,00  (296,67  bez DPH)

Košík

close