, ,

Sada rezačky polystyrénu Easy Cutter – 200 W a ručnej rezačky Styro Cutter – 250 W

Dostupnosť:

Na objednávku (doručenie 5-8 dni)


Katalógové číslo: 10210027
  • Výkon 200 W / 250 W
  • Hĺbka rezu: 320 mm
  • Dĺžka rezu: 1 350 mm
  • Trieda ochrany IP68
  • presne nastaviteľná

551.00  (459.17  bez DPH)

Na objednávku (doručenie 5-8 dni)

MNOŽSTEVNÉ ZĽAVY POČET KUSOV CENA
2% 2 - 9 539.98 
3% 10 + 534.47 
+ doprava zdarma

Sada rezačky polystyrénu Easy Cutter – 200 W a ručnej rezačky Styro Cutter – 250 W

Sada rezačky polystyrénu Easy Cutter – 200 W a ručnej rezačky Styro Cutter – 250 W

Rezačka polystyrénu Easycutter výrobcu Pro Bauteam je profesionálny rezací prístroj pre izolačný materiál zo styroduru, polystyrénu, a polystyrénovej tvrdenej peny. Polystyrénové dosky sa režú napnutým horúcim rezacím drôtom, ktorý je za pomoci 200 wattového transformátora zahrievaný a udržiavaný pri optimálnej pracovnej teplote.

Sada je doplnená o ručnú rezačku Styrocutter, ktorá sa výborne hodí na detailné práce, ako je vyrezávanie otvorov pre káble, trúbky či zásuvky a tiež okenné špalety. Vďaka tomu získate nové možnosti pri rezaní izolácií budov, tepelnoizolačných spojovacích systémov a ďalších úloh.

Rezačka polystyrénu Easycutter s horúcim rezacím drôtom spĺňa vo všetkých ohľadoch vysoké nároky, ktoré sú kladené na rezací prístroj určený na spracovanie izolačného materiálu v rámci izolácie, renovácie a rekonštrukcie budov. Vysoko presnú prácu zaisťuje laserová stupnica a 100 cm dlhá vodiaca lišta, uložená v guličkovom ložisku. Výhoda laserovej stupnice spočíva v porovnaní s potlačenými stupnicami v absolútnej presnosti a bezpečnosti proti oderu alebo zmazaní merných jednotiek.

Práca s žeraviacim drôtom je maximálne jednoduchá: Stačí na držiaku stlačiť tlačidlový spínač a behom 1 až 2 sekúnd je rezačka pripravená k práci, a to dokonca aj pre nepretržitú prevádzku. Žeraviace drôt, ktorý sa napína automaticky medzi pružiny. Potom vďaka vedeniu guličkovým ložiskom hladko kĺže izolačným materiálom, vďaka čomu môžete bez problémov vykonávať priamy, hladký a čistý rez.

Elektronáradie možné používať dokonca aj za zlého počasia. Transformátor (trieda ochrany IP68) je vodotesný. Elektrické spoje medzi rukoväťou a transformátorom sú chránené pred striekajúcou vodou a disponujú priemyselným štandardom XLR.

Vďaka možnosti na milimeter presného nastavenia dĺžky a hĺbky rezu, rovnako ako uhla, môžete s rezačkou polystyrénu presne určiť požadované parametre vášho ďalšieho úkonu. Pritom možno dlhú podložku nakloniť tak, aby bolo možné ako vodorovné, tak i zvislé rezanie.

Obmedzovač hĺbky zaisťuje aj napriek prípadné nerovnosti rovné a ploché umiestnenie materiálu. Rezačka polystyrénu ďalej tiež disponuje dorazovými vodidlami, ktoré umožňujú presné opakovanie rovnakých rezov.

Maximálna dĺžka rezu materiálu robí 1 350 mm, hĺbku rezu 320 mm. Možno preto opracovávať všetky veľkosti dosiek. Vďaka dodávanému, o 90 stupňov otočnému držiaku lešenia, možno rezačku polystyrénu použiť nielen v dielni, na podlahe na europaletách.  Alebo ju oprieť šikmo k stene, ale možno ju nasadiť tiež bezpečne na stavebné lešenie.

Sada rezačky polystyrénu Easy Cutter – 200 W a ručnej rezačky Styro Cutter – 250 W Easycutter, ktorú možno vďaka štíhlemu dizajnu ľahko prepravovať a používať ju dokonca v stiesnených priestoroch s piatimi “styrogripmi”. Tieto pomôcky sú vhodné ako na podávanie zastavovaných dielov z tvrdej penovej hmoty, tak aj k hranovo presné, bezšpárové fixácie izolačného materiálu na stenu, kým lepidlo nevyschne. Okrem toho je súčasťou dodávky praktická brúsna rašpľa.

Styrocutter roztavuje materiál na rozhraní a vytvára tak presný rez materiálom. Čepeľ sa bezprostredne pred použitím zahreje na reznú teplotu, vďaka čomu bez ťažkostí kĺže polystyrénom a zanecháva absolútne čisté rezné hrany.

Reznú teplotu ručné rezačky možné nastaviť v 16 stupňoch až po teplotu 500 ° C, pričom výkonný transformátor zaisťuje bezpečné zahriatie počas 5 až 10 sekúnd. Ergonomická jednoručná rukoväť a veľkorysá dĺžka kábla (3 m) umožňujú mimoriadne flexibilnú prácu.

Dodávané čepele sú extra tvrdené a možno ich bez námahy vymeniť pomocou päťhranného kľúča. V závislosti na úlohe môžete používať rôzne čepele, či už ide o rovné rezy, drážky alebo otvory pre zásuvky. Navyše je profesionálny prístroj z oblasti potrieb pre remeselníkov mimoriadne kompaktný, má malú hmotnosť a disponuje praktickým závesným držadlom pre prípad, že je potrebná manipulácia väčších polystyrénových dosiek oboma rukami naraz.

Navyše táto rokmi osvedčená technika presviedča svojimi nízkymi nárokmi na údržbu. Pre jednoduchú prepravu sa prístroj dodáva vrátane príslušenstva v praktickom kufríku s rukoväťou.

Sada rezačky polystyrénu Easy Cutter – 200 W a ručnej rezačky Styro Cutter – 250 W

  • Sada pozostávajúca z drôtovej rezačky Easycutter a ručnej rezačky Styrocutter
  • Na milimeter presná práca a prispôsobiteľné tvary rezu pre náročné rezacie práce v izolačnom materiáli
  • Nenamáhavé a hladké rezanie za pomocou vodiacej lišty
  • Nastaviteľná a opakovateľná hĺbka a uhol rezu
  • Vhodné pre stavebné lešenie a otočné o 90 °

Technické parametre:

Model EASYCUTTER SET
Číslo artiklu 10210027
Stav artiklu Nový
Drôtová rezačka Easycutter
Napätie / Frekvencia 230 V / 50 Hz
Transformátor 37 V / 200 W
Trieda ochrany IP68 s termopoistkou
Dĺžka rezu 1 350 mm
Hĺbka rezu 320 mm
Rezačka polystyrénu – ručná rezačka
Napätie / Frekvencia 230 V / 50 Hz
Výkon 250 W
Pracovný cyklus 15 s prevádzkou / 45 s pauzou
Rezná teplota Do 500 °C / 16 stupňová regulácia
Rezná teplota do 200 mm
Dĺžka elektrického kábla 3 m
Rozmery (DxŠxV) 86,00 x 104,00 x 164,00 cm
Hmotnosť 15,80 kg
Rozmery zásielky (DxŠxV) 169,00 x 47,00 x 16,00 cm
Hmotnosť zásielky 19,00 kg

 

Katalógové číslo: 10210027 Kategórie: , ,
Rozmery 169 × 47 × 16 cm