Kombinovaná zváračka 130A – MIG/MAG | S-MULTI 130D Set

Dostupnosť:

Aktuálne vypredané


Katalógové číslo: 18000290
 • MIG / MAG – E-Hand – TIG Liftarc
 • Výkon: 130 A
 • Hot Start, Arc Force, Anti Stick
 • Prípojka TIG: 9 mm
 • LED displej / VRD

Tovar si môžete objednať aj telefonicky v čase PO-PI 9:00-15:30 na infolinke 054 202 89 51

476,00  (396,67  bez DPH)

Aktuálne vypredané

Upozorniť ma, keď bude produkt opäť dostupný !


Kombinovaná zváračka – 130 A – MIG / MAG – TIG Liftarc – MMA

Zváračku S-Multi 130D značky Stamos Selection môžete používať jednak ako MIG / MAG zváračku, jednak ako elektródovú zváračku (MMA). Súčasťou tejto sady je navyše zvárací horák TIG Liftarc 10020728, pomocou ktorého môžete použiť metódu zvárania TIG. Vďaka tomu je táto 3dielná zváračka všestranne použiteľným prístrojom pre obrábanie kovov, rovnako ako opravy a údržbové práce.

Obsluha zváračky sa vykonáva prostredníctvom digitálneho menu s veľkým LED displejom, ktorého súčasťou je tiež potenciometer pre plynulú reguláciu zváracieho prúdu medzi 10 a 130 ampérmi. Vďaka prehľadne usporiadaným tlačidlám môžete jednoducho striedať medzi MMA a TIG zváraním a tiež pripojiť bezpečnostnú funkciu VRD.

Pre MIG / MAG zváranie je v prístroji už integrovaný zvárací horák, takže stačí len pripojiť ochranný plyn, ktorý chcete pri zváraní použiť. Pri MIG / MAG zváraní je zvar chránený plynom, pričom MIG používa inertný a MAG aktívne plyny.

MIG sa používa na zváranie materiálov ako je horčík, olovo a ďalšie neželezné materiály a ich zliatiny. MAG sa používa pre oceľ, stavebnú oceľ a väčšinu ich zliatin. Môžete tak s najrôznejšími silami materiálu dosahovať rýchlo a efektívne veľmi veľa dobrých zvarov, deformáciu materiálov možno redukovať na minimum.

Ako E-Hand zváračku môžete prístroj používať aj vo vlhkom pracovnom prostredí, ako sú stavebné jamy alebo kanalizácie. V týchto podmienkach znižuje bezpečnostné funkcie VRD (Voltage Reduction Device) napätie naprázdno, ktoré pri začatí zváraní automaticky stúpne a pri skončení práce sa prepne späť na bezpečnú hodnotu.

Funkcia HOT START zaručuje pri začatí procesu elektródového zvárania automatické a krátkodobé zvýšenie zváracieho prúdu. Vďaka tomuto “horúcemu štartu” sa zvar na počiatočnom bode na okamih optimálne zahreje tak, aby elektróda nelepila a aby bolo od samého počiatku zaručené stabilné a čisté zváranie.

Ďalšie podporou pri optimalizácii výsledku zvárania sú funkcie ARC FORCE a ANTI-STICK. Pomocou funkcie ARC FORCE možné regulovať svetelný oblúk a prispôsobiť ho zváranému materiálu a požadovanej hustote zvaru. Výsledkom sú čisté a trvanlivé zvary.

Funkcia ANTI-STICK zamedzuje vypnutiu zváracieho prúdu prehriatiu a prilepeniu elektródy ku zváranému materiálu. Ochranný plyn nie je nutný, táto MMA zváračka umožňuje presnú prácu aj za nepriaznivých podmienok, napríklad môžete pracovať za silného výškového vetra. Táto metóda zvárania je vhodná pre železo, oceľ a jej zliatiny, liatinu, nikel a zliatiny medi od 1,5 milimetra.

Pomocou zváracieho horáka so štvormetrovou hadicovou súpravou, ktoré sú sade obsiahnuté, je možné k tejto zváračke pridať TIG zváranie so zapaľovaním Liftarc ako ďalší režim zvárania.

TIG zváranie sa používa tam, kde sú potrebné alebo požadované mimoriadne čisté zvary, pretože nedochádza k takmer žiadnemu znečisteniu, a zvary sú preto rovné a na okrajoch ostré. Nedochádza k vzniku trosky, a odpadá tak nutnosť následného čistenia. Vznik iskier, odstrekov alebo otvoreného plameňa je redukované na minimum.

Zvárať dá takmer všetky kovy a ich zliatiny, okrem iného horčík, meď, nikel, titán a oceľ. Metódou TIG zváranie možno obrábať veľmi tenké materiály od 1 milimetra. V praxi je možné zvárať v mnohých polohách: v ľahu, nad hlavou, vertikálne alebo horizontálne, vždy si zachováte plnú kontrolu nad všetkými funkciami zvárania.

Mimoriadnu funkciu má pritom metóda zapaľovania Liftarc, ktorá vykazuje celú radu predností oproti vysokofrekvenčnému zapaľovaniu. Citlivé elektronické prístroje, ktoré sa nachádzajú v blízkosti zváračky, napríklad mobilné telefóny, počítače alebo riadiace zariadenia, tento proces neovplyvňuje, resp. neruší. Navyše nedochádza ani k vzniku prímesí volfrámu, ani k problémom so zapaľovaním, ak by došlo k výpadku hadíc po dlhšiu dobu. Okrem toho je zamedzené poškodeniu hrotu elektródy.

Výhody:

 • Pružné zváranie metódami MIG / MAG, MMA a WIG
 • Pohodlné ovládanie digitálneho menu s LED displejom
 • Vrátane súpravy hadíc s WIG horákom pre zapaľovanie Liftarc
 • Tie najlepšie výsledky zvárania vďaka funkciám Hot Start, Arc Force a Anti Stick
 • VDR pre vyššiu bezpečnosť vo vlhkých prostrediach
 • Prenosná vďaka ľahkej a kompaktnej konštrukcii

Technické parametre:

Model S-MULTI 130D Set
Číslo artiklu 18000290
Stav artiklu Nový
Kombinovaná zváračka S-MULTI 130D
Max. zvárací prúd 130 A
Max. príkon 5,1 kVA
Menovitý príkon 4,6 kVA
Napätie naprázdno 50 V
Max. vstupný prúd MIG 21 A; MMA: 26 A; TIG: 17 A
Menovitý vstupný prúd MIG 10,2 A; MMA: 13,2 A; TIG: 8,2 A
Zvárací prúd MIG 130 A; MMA: 20–130 A; TIG: 10–130 A
Zvárací prúd pri dobe zapnutia 100 % 70 A
Doba zapnutia pri 130 A 25 %
Priemer elektródy 1,6–3,2 mm
Priemer zváracieho drôtu 0,6–0,8 mm
Sila zváracieho materiálu (MMA) 1,5–4 mm
Sila zváracieho materiálu (TIG) 1–5 mm
Sila zváracieho materiálu (MIG/MAG) 1–4 mm
Dĺžka MIG kábla (integrovaný) 1,7 m
Dĺžka uzemňovacieho kábla 2,9 m
Dĺžka elektrického kábla 2,7 m
Dĺžka plynovej hadice 3 m
Priemer káblových prípojok 9 mm
Priemer zváracieho drôtu 0,6 – 0,8 mm
Faktor výkonu 0,9
Efektivita 85 %
Hot Start Ano
Anti-Stick Ano
Arc Force Ano
Chladenie prístroja Ventilátor
Trieda izolácie F
Stupeň krytia IP21S
TIG zvárací horák Liftarc LTT-01-4M
Dĺžka súpravy hadíc zváracieho horáka 4 m
Dĺžka prívodu plynu 6 m
Materiál kabelu PCV
Priemer prípojky horáka 9 mm
Priemer prípojky prívodu plynu 5 mm
Rozmery (DxŠxV) 41,00 x 17,00 x 31,50 cm
Hmotnosť 0,00 kg
Rozmery zásielky (DxŠxV) 0,00 x 0,00 x 0,00 cm
Hmotnosť zásielky 0,00 kg
Katalógové číslo: 18000290 Kategórie:
Kombinovaná zváračka 130A – MIG/MAG | S-MULTI 130D Set

Kombinovaná zváračka 130A – MIG/MAG | S-MULTI 130D Set

Skladové zásoby:

Aktuálne vypredané

476,00  (396,67  bez DPH)

Košík

close