, ,

Kombinovaná zváračka 155 A – 230 V | S-MIGMA 155

Dostupnosť:

Aktuálne vypredané


Katalógové číslo: 10020152
 • MIG/MAG/MMA/FCAW
 • 230 V/50 Hz
 • Zvárací prúd až do 155 A
 • Masívny drôt/plnený drôt (Flux)
 • Ochrana proti preťaženiu

364.00  (303.33  bez DPH)

Aktuálne vypredané

Upozorniť ma, keď bude produkt opäť dostupný !


Kombinovaná zváračka – 155 A – 230 V | model: S-MIGMA 155

Kombinovaná zváračka S-MIGMA 155 od výrobcu Stamos Power predstavuje profesionálne, inovatívne a vysokokvalitné zariadenie určené na rôzne opravy a údržbárske práce. Disponuje režimami zvárania ako MIG, MAG, MMA a FCAW (oblúkové zváranie plnenou elektródou) a má nesmierne všestranné využitie. Vďaka kompaktnej konštrukcii, robustnému krytu a transportnej rukoväti predstavuje model S-MIGMA 155 ideálneho pomocníka do dielne alebo na stavbu.

Zváračku S-MIGMA 155 môžete použiť v prípade materiálov ako meď, oceľ, ušľachtilá oceľ, liatina, nikel a iné zliatiny. Zvárací prúd sa dá nastaviť v rozmedzí od 30 až do 155 ampérov a prispôsobiť individuálnym podmienkam. Na zváranie sa môže používať masívny alebo plnený drôt (Flux) s veľkosťou od 0,6 mm do 0,8 mm.

Prehľadný používateľský panel umožňuje intuitívne ovládanie a cielené nastavenie požadovaných parametrov. Pomocou dvoch otočných gombíkov sa dá pri MMA zváraní plynulo nastaviť napätie, rýchlosť drôtu alebo sila zváracieho prúdu. Okrem toho zváračka disponuje tlačidlami, ktoré vám umožnia vybrať si preferovanú metódu zvárania a zvoliť si dvojtakt alebo štvortakt.

IGBT invertor:

Výkonný IGBT invertor umožňuje rýchle prepínanie medzi zváracími režimami a presvedčí veľmi stabilným zváracím prúdom, ktorý sa stará o vysokokvalitné zvary. Vyvážené a optimálne výsledky zvárania dosahuje zváračka vďaka funkcii Soft Start (MIG/MAG). Drôt pri tom opustí horák so zníženou rýchlosťou a je z horáka vedený pri nastavenej rýchlosti až po dotyku s obrobkom.

Pri MIG/MAG zváraní je zvar chránený plynom, pričom pri metóde MIG sa používajú inertné plyny a pri MAG aktívne plyny. Vďaka tomu je vhodná nielen na meď (MIG), ale aj na oceľ a jej zliatiny (MAG). Vyznačuje sa vysokou kvalitou, efektívnosťou a rýchlosťou zvárania. Jedná sa teda o univerzálne zariadenie, ktoré je rovnako vhodné na zváranie v prípade oceľových konštrukcií, ako aj na menšie zváračské práce.

Pri ručnom zváraní sa dá na ovládacom paneli nastaviť sila zváracieho prúdu. Na dosiahnutie optimálnych zváracích výsledkov sa niektoré funkcie aktivujú automaticky. Funkcia Arc Force zvyšuje napätie pri skracovaní oblúka a funkcia Anti Stick zabraňuje vyžíhaniu elektródy pri vypnutí zváracieho prúdu, a tým aj prilepeniu elektródy na zvarový spoj.

Pri ručnom zváraní nie je potrebný žiadny plyn, vďaka čomu sa môže zariadenie používať aj za nepriaznivých podmienok ako napríklad vietor. Pri ručnom zváraní sa zváračka používa na zváranie železa alebo ocele, alebo medi a zliatin ako liatina. Zváračka presvedčí stabilným zváracím prúdom, ktorý sa stará o vysokokvalitné zvary.

Dodatočný plyn nie je potrebný dokonca ani pri zváraní metódou FCAW, pretože v plnenom drôte je obsiahnutý plyn potrebný na ochranu elektrického oblúka. Plnený drôt sa nanáša na horák pomocou zabudovaného podávača drôtu. Zváračka je optimálna pre materiály ako stredne až ľahko legovaná oceľ, liatina alebo zliatiny niklu. Okrem toho sa vyznačuje jednoduchou obsluhou a flexibilnosťou pri zváraní.

Zváračka disponuje ventilátormi, ktoré sa starajú o optimálne chladenie. Vznikajúce teplo je vďaka tomu rýchlo a efektívne odvádzané preč. Ochrana proti tepelnému preťaženiu navyše zaisťuje vysokú bezpečnosť.

 • Kombinovaná zváračka 4 v 1 – MIG, MAG, MMA a FCAW
 • Určená na opravy a údržbárske práce v interiéri a exteriéri
 • Robustný kryt – kompaktná a pevná konštrukcia
 • Zvárací prúd nastaviteľný do max. 155 ampérov
 • Jednoduché a intuitívne ovládani
 • Obsluha na dvojtakt a štvortakt
 • Funkcie Hot Start a Anti Stick (MMA)
 • Mobilné používanie vďaka transportnej rukoväti
 • Vrátane plynovej hadice (3 m), zváracieho MMA kábla s držiakom elektród (2,9 m), zväzku MIG hadíc (1,8), uzemňovacieho kábla so svorkou (2,8 m), 2 MIG elektród, 2 upínacích krúžkov, kľúča

Technické parametre:

Model S-MIGMA 155
Číslo produktu 2152
Stav Nový
Nominálne vstupné napätie 230 V
Vstupná frekvencia 50 Hz
Materiál krytu Plast, oceľ
Nominálny vstupný prúd 17,6 A (MMA), 14,5 A (MIG)
Maximálny vstupný prúd 25,6 A (MMA), 26,5 A (MIG)
Napätie pri voľnobehu (MIG) 59 V
Zvárací prúd 30 – 140 A (MMA), 30 – 155 (MIG)
Pracovný cyklus (MMA/MIG) 30 %
Zvárací prúd pri 30 % pracovnom cykle 140 A (MMA), 155 A (MIG)
Zvárací prúd pri 60 % pracovnom cykle 110 A (MMA/MIG)
Zvárací prúd pri 100 % pracovnom cykle 100 A (MMA/MIG)
Priemer zváracieho drôtu 0,6 – 0,8 mm
Typ drôtu Masívny drôt/plnený drôt (Flux)
Priemer drôtu Masívny drôt: 0,6 – 0,8 mm/plnený drôt (Flux): 0,8 mm
Rýchlosť drôtu 2 – 10 m/min
Hot Start (MMA) Áno
Anti Stick (MMA) Áno
2T/4T Áno
Chladiace zariadenie Power ventilátor
Stupeň ochrany IP 21
Izolačná trieda F
Napájací kábel 2,9 m
Rozmery (D x Š x V) 40,50 x 18,00 x 33,50 cm
Hmotnosť 8,90 kg
Rozmery balenia (D x Š x V) 56,00 x 27,00 x 45,00 cm
Prepravná hmotnosť 14,50 kg

 

Katalógové číslo: 10020152 Kategórie: , ,