, ,

MIG/MAG zváračka – 130A – MMA – Liftarc | S-MULTI 130D

Dostupnosť:

Na objednávku (doručenie 5-8 dni)


Katalógové číslo: 10020232
 • MIG/MAG – MMA – TIG Liftarc
 • Výkon 130 A
 • Hot Start/Arc Force/Anti Stick
 • IGBT invertor
 • LED displej

349.00  (290.83  bez DPH)

Na objednávku (doručenie 5-8 dni)

MNOŽSTEVNÉ ZĽAVY POČET KUSOV CENA
2% 2 - 9 342.02 
3% 10 + 338.53 
+ doprava zdarma

MIG/MAG zváračka – 130 A – MMA – TIG Liftarc | model: S-MULTI 130D

Zváračka S-Multi 130D od výrobcu Stamos Selection predstavuje zariadenie, ktoré sa dá použiť na MIG/MAG zváranie, ako aj elektródové zváranie (MMA). S TIG zváracím horákom, ktorý si môžete zakúpiť samostatne v našom obchode (číslo produktu 2728), ju hravo zmeníte na TIG zváračku so zapaľovaním Liftarc. Táto univerzálna kombi zváračka 3 v 1 je vhodná na prácu s kovmi, ako aj opravy či údržbárske práce.

Zváračka sa dá obsluhovať pomocou digitálneho menu na veľkom LED displeji, súčasťou ktorého je aj potenciometer na plynulé ovládanie zváracieho prúdu v rozmedzí od 10 do 130 ampérov. Prehľadne usporiadané tlačidlá vám umožnia pohodlne prepínať medzi režimami MIG/MAG, MMA a TIG zváraním a zvoliť si bezpečnostnú funkciu VRD.

Na zváranie MIG/MAG metódou je v zariadení integrovaný horák, a preto je potrebné pripojiť len ochranný plyn, ktorý chcete pri zváraní používať. Pri MIG/MAG zváraní je zvar chránený plynom, pričom pri metóde MIG sa používajú inertné plyny a pri MAG aktívne plyny.

Metóda MIG sa používa na zváranie materiálov ako magnézium, meď a iné materiály neobsahujúce železo, ako aj ich zliatiny. MAG sa používa v prípade ocele, stavebnej ocele a väčšiny zliatin. Vďaka tomu sa vám podarí rýchlo a efektívne vytvoriť veľmi dobré zvary s rôznou hrúbkou materiálu a minimalizovať deformácie.

Táto zváračka sa dá používať aj vo vlhkom prostredí ako stavebné jamy alebo kanalizácie. V týchto sťažených podmienkach sa bezpečnostná funkcia VRD (Voltage Reduction Device) postará o redukciu napätia pri voľnobehu, ktoré pri zváraní automaticky stúpne a pri ukončení sa opäť prepne na bezpečnú hodnotu.

Funkcia Hot Start sa na začiatku zvárania na krátky čas automaticky postará o zvýšenie zváracieho prúdu. Zvar sa počas toho na krátky čas optimálne ohreje tak, aby sa elektróda neprilepila a od prvého okamihu sa postará a stabilné a čisté zváranie.

Ďalším plusom pri optimalizácii zváracích výsledkov sú funkcie Arc Force a Anti Stick. Funkcia Arc Force sa postará o reguláciu zváracieho oblúka a tým aj prispôsobenie materiálu vďaka vypnutiu zváracieho prúdu. Výsledkom sú čisté a trvalé zvary.

Funkcia Anti Stick zabraňuje prehriatiu a zlepeniu elektródy a zváracieho materiálu vďaka vypnutiu zváracieho prúdu. Pri práci nepotrebujete nijaký ochranný plyn a môžete presne zvárať aj za nepriaznivých podmienok, napríklad pri silnom vetre. Táto zváracia metóda je určená na železo, oceľ vrátane zliatin, na liatinu, nikel a zliatiny medi od 1,5 milimetra.

S TIG horákom so sadou 4-metrových hadíc získa táto zváračka dodatočný zvárací režim TIG so zapaľovaním Liftarc. TIG zváranie je praktické vtedy, keď potrebujete urobiť veľmi čisté zvary, pretože pri ňom nevznikajú nijaké znečistenia a zvary sú priame alebo s ostrým krajom. Pri práci nevzniká nijaká troska a následné čistenie tak nie je potrebné. Iskry, rozstreky a otvorený oheň sú redukované na minimum.

S touto zváračkou môžete zvárať takmer všetky kovy a ich zliatiny, najmä magnézium, meď, nikel, titán a oceľ. Veľmi tenké materiály od 1 milimetra sa dajú opracovať pomocou TIG zvárania. V praxi je možné zváranie v mnohých pozíciách: poležiačky, nad hlavou, vo vertikálnej, ako aj v horizontálnej polohe.

Zapaľovanie Liftarc prináša v porovnaní s vysokofrekvenčným zapaľovaním veľa výhod. Citlivé elektronické zariadenia, ktoré sa nachádzajú v blízkosti, napr. mobilné telefóny, počítače a ovládacie zariadenia, nebudú touto metódou ovplyvnené, prípadne rušené. Pri práci nedochádza k vzniku volfrámového prímesku, ani ku problémom so zapaľovaním. Okrem toho predídete poškodeniu hrotu elektródy.

Ďalšie výhody TIG zvárania:

 • Nijaké korozívne alebo zdeformované zvary
 • Netaviaca sa elektróda minimalizuje výpadky
 • Žiadne deformácie vďaka minimalizovanej ohrievacej zóne
 • Zváranie s dodatočným kovom alebo bez dodatočného kovu
 • Zváračka disponuje krytom z práškovanej ocele a zachová si maximálnu životnosť po technickej, ako aj optickej stránke aj za veľmi náročných podmienok. Zariadenie je chladené pomocou výkonného ventilátora, ktorý zabraňuje prehriatiu.

Prehľad vlastností produktu

 • Zváranie metódami MIG/MAG, MMA a TIG
 • Pohodlné digitálne ovládanie s LED displejom
 • Výborné zváracie výsledky s funkciami Hot Start, Arc Force a Anti Stick
 • Viac bezpečnosti vo vlhkých prostrediach s VDR
 • Ľahký a kompaktný dizajn

Technické parametre:

Model S-MULTI 130D
Číslo produktu 2232
Stav Nový
Maximálny zvárací prúd 130 A
Maximálny vstupný výkon 5,1 kVA
Nominálny vstupný výkon 4,6 kVA
Napätie pri voľnobehu 50 V
Maximálny vstupný prúd MIG 21 A; MMA: 26 A; TIG: 17 A
Nominálny vstupný prúd MIG 10,2 A; MMA: 13,2 A; TIG: 8,2 A
Zvárací prúd MIG 30 – 130 A; MMA: 20 – 130 A; TIG: 10 – 130 A
Zvárací prúd pri 100 % pracovnom cykle 70 A
Pracovný cyklus 25 %
Priemer elektródy 1,6 – 3,2 mm
Priemer zváracieho drôtu 0,6 − 0,8 mm
Hrúbka materiálu na zváranie (MMA) 1,5 – 4 mm
Hrúbka materiálu na zváranie (TIG) 1 − 5 mm
Hrúbka materiálu na zváranie (MIG/MAG) 1 − 4 mm
Dĺžka MIG kábla (integrovaný) 1,7 m
Dĺžka uzemňovacieho kábla 2,9 m
Dĺžka elektrického kábla 2,7 m
Dĺžka plynovej hadice 3 m
Priemer káblovej prípojky 9 mm
Priemer zváracieho drôtu 0,6 − 0,8 mm
Účinník 0,9
Účinnosť 85 %
Hot Start Áno
Anti Stick Áno
Arc Force Áno
Chladiace zariadenie Ventilátor
Izolačná trieda F
Trieda ochrany IP21S
Rozmery (D x Š x V) 46,00 x 17,00 x 36,00 cm
Hmotnosť 9,00 kg
Rozmery balenia (D x Š x V) 51,00 x 26,00 x 41,00 cm
Prepravná hmotnosť 12,80 kg
Katalógové číslo: 10020232 Kategórie: , ,
Rozmery 51 × 26 × 41 cm