, ,

Sada rezačky polystyrénu – tepelný nôž 200 W + 250 W | ALUCUTTER SET

Dostupnosť:

Na objednávku (doručenie 5-8 dni)


Katalógové číslo: 10210029
  • Výkon 200 W / 250 W
  • Hĺbka rezu: 320 mm
  • Dĺžka rezu: 1 350 mm
  • Ochranná trieda IP68
  • S podstavcom

877.00  (730.83  bez DPH)

Na objednávku (doručenie 5-8 dni)

MNOŽSTEVNÉ ZĽAVY POČET KUSOV CENA
2% 2 - 9 859.46 
3% 10 + 850.69 
+ doprava zdarma

Sada rezačky polystyrénu – tepelný nôž 200 W + 250 W | model: ALUCUTTER SET

Sada rezačky polystyrénu – tepelný nôž 200 W + 250 W | model:  ALUCUTTER SET

Pre izolácie, renovácie a sanácie budov na stredných a väčších objektoch je rezačka polystyrénu Alucutter výrobcu pre Bauteam optimálnym rezacím prístrojom so žeraviacim drôtom. Profesionálny prierez tvrdenej peny ako sú polystyrénové alebo polymérové dosky sa vám pomocou tejto drôtovej rezačky podarí na milimeter presne.

Sada je doplnená o ručnú rezačku Styrocutter, ktorá sa výborne hodí na detailné práce, ako je vyrezávanie otvorov pre káble, trubky či zásuvky a tiež okenné špalety. Vďaka tomu získate nové možnosti pri rezaní izolácií budov, tepelnoizolačných spojovacích systémov a ďalších úloh.

Alucutter reže ľahko dokonca veľké izolačné dosky so šírkou rezu do 1 350 mm hĺbkou rezu do 330 mm. Bočné opora zamedzuje skĺznutiu u veľkých dosiek z tvrdenej peny. Vďaka tomu je možné redukovať chyby a prestrihy na minimum.

Výkonný 200 wattový transformátor zahreje rezací drôt v priebehu 1 až 2 sekúnd, ktorý v prípade potreby umožňuje trvalú prevádzku. Nepretržité napätia rezacieho drôtu sa pritom vykonávajú samostatne prostredníctvom zavesenia drôtu s pružinou. Pri reze kĺže drôt bez námahy pozdĺž vodiacej lišty izolačným materiálom, vďaka čomu možno nerušene vykonávať priamy, hladký a čistý rez.

Ďalším plusom prístroja je možnosť jeho použitia vo vonkajších priestoroch, napr. Na stavenisku, pretože nepriaznivé poveternostné podmienky nie sú pre rezačku polystyrénu žiadnou prekážkou. Transformátor stupňa krytia IP68 je vodotesný, elektrické spoje medzi transformátorom a rukoväťou spĺňajú priemyselný štandard XLR a sú chránené proti striekajúcej vode – dážď a mokro teda nemajú šancu.

Napriek všetkej robustnosti prístroja sa s rezačkou polystyrénu pracuje nanajvýš presne. Vďaka možnosti jemného nastavenia dĺžky a hĺbky rezu, rovnako ako uhla, je možné pomocou rezačky polystyrénu Alucutter presne určiť požadované parametre vášho ďalšieho úkonu. Pritom možno dlhú podložku so stupnicou nakloniť tak, aby bolo možné rezanie pokosov ako vodorovne, tak i zvisle.

Obmedzovač hĺbky a držiak rezačky Alucutter zaisťujú rovné a stabilné umiestnenie dokonca aj na nerovných plochách. Bočná opora zamedzuje nežiaducemu skĺznutiu dokonca aj u veľkých dosiek z tvrdenej peny. Rezačka polystyrénu ďalej tiež disponuje dorazovými vodidlami, ktoré umožňujú presné opakovanie rovnakých rezov.

Vyklopiteľný podstavec a držiak na konštrukciu sú u tejto profesionálnej rezačky tiež integrované, takže rezačka tvrdej peny má na každom stavenisku bezpečné zriadenie a môže byť pomocou niekoľkých pohybov rúk pripevnená na konštrukciu lešenia.

Stabilná konštrukcia s vrstvou práškového hliníka, ktorá je odolná proti poveternostným vplyvom, presviedča ďalej svojou nízkou hmotnosťou, vďaka ktorej môžete zariadenie jednoducho transportovať a napríklad na lešení zložiť pomocou niekoľkých pohybov rúk.

V rozsahu dodávky rezačky Alucutter je päť “styrogripov”. Pomocou nich možno rezané izolačné diely nielen bez námahy uchopovať a premiestňovať. Slúži na bezšpárovú fixáciu dielov z tvrdenej peny na stenu, kým sa lepidlo nevytvrdne a nič už nemôže vykĺznuť. Okrem toho je súčasťou dodávky praktická brúsna rašpla.

Styrocutter roztavuje materiál na rozhraní a vytvára tak presný rez materiálom. Čepeľ sa bezprostredne pred použitím rezania zahreje na reznú teplotu, takže bez ťažkostí kĺže polystyrénom a zanecháva absolútne čisté rezné hrany. Reznú teplotu ručné rezačky možné nastaviť v 16 stupňoch do 500 ° C, pričom výkonný transformátor zaisťuje bezpečné zahriatie počas 5 až 10 sekúnd.

Ergonomická jednoručná rukoväť a veľkorysá dĺžka kábla (3 m) umožňujú mimoriadne flexibilnú prácu. Dodávané čepele sú extra tvrdené a možno ich bez námahy vymeniť pomocou päťhranného kľúča. V závislosti na vykonávanej úlohe môžete používať rôzne čepele, či už ide o rovné rezy, drážky alebo otvory pre zásuvky. Ďalšie príslušenstvo a čepele, pomocou ktorých môžete vykonávať najrôznejšie práce do najjemnejšieho detailu, nájdete v e-shope expondo.

Navyše je profesionálny prístroj z oblasti potrieb pre remeselníkov kompaktný, má malú hmotnosť a disponuje praktickým závesným držadlom pre prípad, že je potrebné manipulácia väčších polystyrénových dosiek oboma rukami naraz. Navyše táto rokmi osvedčená technika vyniká svojimi nízkymi nárokmi na údržbu. Pre jednoduchú prepravu sa prístroj dodáva vrátane príslušenstva v praktickom kufríku s rukoväťou.

Sada rezačky polystyrénu – tepelný nôž 200 W + 250 W | model:  ALUCUTTER SET

  • Sada pozostávajúca z drôtovej rezačky Alucutter a ručnej rezačky Styrocutter
  • Ľahké rezy s čistými hranami
  • Ochrana pred vplyvom nepriaznivého počasia triedy IP68
  • Nastaviteľná a opakovateľná hĺbka a uhol rezu
  • Na milimeter presná práca a prispôsobiteľné tvary rezu pre náročné rezacie práce v izolačnom materiáli

Technické parametre:

Model SADA ALUCUTTER
Číslo artiklu 10210029
Stav artiklu Nový
Drôtová rezačka Alucutter
Napätie / Frekvencia 230 V / 50 Hz
Transformátor 37 V / 200 W
Stupeň krytia IP68 odolné proti vode s termopoistkou
Zástrčkový spoj k transformátoru Priemyselná zástrčka XLR s ochranou proti striekajúcej vode
Dĺžka rezu 1 350 mm
Hĺbka rezu 330 mm
Uhol pokosu 0 – 45 stupňov
Materiál rámu Práškovo povrstvený hliník
Materiál strmeňa Práškovo povrstvený hliník s vedením, uloženom v guličkovom ložisku
Rezačka polystyrénu – ručná rezačka
Napätie / Frekvencia 230 V / 50 Hz
Výkon 250 W
Pracovný cyklus 15 s provozu / 45 s pauzy
Rezná teplota Do 500 °C / 16 stupňová regulácia
Hĺbka rezu do 200 mm
Dĺžka elektrického kábla 3 m
Rozmery (DxŠxV) 124,00 x 155,50 x 180,00 cm
Hmotnosť 13,00 kg
Rozmery zásielky (DxŠxV) 180,00 x 42,00 x 19,00 cm
Hmotnosť zásielky 18,70 kg
Katalógové číslo: 10210029 Kategórie: , ,
Rozmery 180.5 × 42.5 × 18 cm