Súprava na zváranie TIG/MMA 200A – 230V | S-WIG 200 IGBT SET4

Dostupnosť:

Aktuálne vypredané


Katalógové číslo: 18000360
 • TIG/MMA 200 A
 • Napätie 230 V
 • Bezkontaktné zapaľovanie HF oblúka
 • Zváracia maska s ideálnou optickou triedou 1/1/1/1
 • Zváracie rukavice

Tovar si môžete objednať aj telefonicky v čase PO-PI 9:00-15:30 na infolinke 054 202 89 51

435,00  (362,50  bez DPH)

Aktuálne vypredané

Upozorniť ma, keď bude produkt opäť dostupný !


Súprava na zváranie TIG/MMA – 200 A – 230 V  zváracia kukla + rukavice

Súprava na zváranie TIG / MMA 220 A v kombinácii s vynikajúcou kuklou Metalator a ochrannými rukavicami SWG03-TITAN sú ideálnym riešením pre kovoobrábacie dielne, domácich majstrov a pod.  Malá, kompaktná zváračka modelu S-WIG 200 IGBT je praktické zváracie zariadenie, vďaka nízkej hmotnosti aj účelnou na mobilné použitie. Zvárací prúd 200 A, pracovný cyklus 35% a vysoko kvalitné materiály zaručujú spoľahlivosť a komfort. Ergonomická, nastaviteľná zváracia helma chráni hlavu, oči a tvár pred iskrami, postriekaním a škodlivým žiarením. Rukavice typu A zo štiepanej hovädzej kože chránia pred mechanickými rizikami, vysokou teplotou, malými rozstrekmi horúceho kovu. Sú vhodné na prácu s metódami MIG / MAG a MMA.

Presná metóda TIG
Sa používa hlavne na spracovanie nie príliš hrubých materiálov (od 0,5 mm) od medi, titánu, niklu, ocele atď. Testuje sa v zváracích polohách: plochá, horizontálna, vertikálna a v hornej polohe. Zváranie s voliteľnou volfrámovou elektródou sa vyznačuje minimálnym množstvom iskier, rozstrekovaním a deformáciou. Prevýšenie je nízke a kvalita zvaru je veľmi vysoká.

Univerzálny režim MMA
Je použiteľný pri zváraní ocele, železa, liatiny, niklu a medi. Je možné kombinovať materiály s hrúbkou 1,5 mm. Použitie potiahnutých elektród umožňuje vykonávať úlohy mimo priestorov (nevyžaduje použitie ochranných plynov). Stabilita zváracieho prúdu sa prevádza do kvalitného zvaru s dobrými mechanickými vlastnosťami.

Invertorová technológia IGBT
Ovplyvňuje zvýšenú účinnosť ponúkaného zváracieho zariadenia. Model S-WIG 200 IGBT využíva bipolárny tranzistor s izolovanou bránou, ktorá kombinuje jednoduchosť tranzistorov s efektom ovládania poľa a vysoké napätie pri poruche, ako aj rýchlosť spínania bipolárnych tranzistorov. Jeho dôležitou výhodou je aj odolnosť voči skratu.

Funkcia Hot Start
Uľahčuje spustenie práce tým, že dočasne zvýši prúd pri zapálení oblúka. Po zapálení sa zvárací prúd vráti k predtým nastavenej hodnote.

Užitočný režim 2T / 4T
V druhom stlačení tlačidla môžete začať zváranie a uvoľňovanie. Tlačidlo 4T sa nemusí stále držať. Stlačením a uvoľnením sa spustí zváranie a následným stlačením a uvoľnením ukončí zváranie.

Ďalšie užitočné funkcie sú: prietok plynu pred zváraním, ochrana iniciovaného elektrického oblúka; odtok plynu po zváraní (chráni zvar pred oxidáciou); bezkontaktné zapaľovanie oblúka (HF) – poskytuje čistý, presný zvar; a tzv doba súčasného zostupu znižuje riziko rôznych zvarových defektov, počiatočného prúdu, konečného (zabraňuje tvorbe krátera) a indukčnosti (stabilizuje zvárací prúd).

Ergonomický dizajn je výhodou zariadenia, ktoré sa ľahko transportuje (má pohodlnú rukoväť). LED indikátory varujú pred prehriatím a inými poruchami a aktuálna intenzita a odtok plynu je možné ľahko nastaviť pomocou plynule meniteľných gombíkov. Chladenie prebieha pomocou zabudovaného ventilátora.

Zváracia kukla:

Zváracia kukla je produkt určený na ochranu proti iskrám, postriekaniu a UV a IR žiareniu. Zariadenie, ktoré je ochranou hlavy, očí a tváre, bude skvelé pri práci so všetkými spôsobmi zvárania. Táto zváracia helma ponúka používateľovi prístup k mnohým užitočným funkciám a tiež dáva možnosť prispôsobiť sa veľkosti a tvaru jeho hlavy. Najvyššia optická trieda (1/1/1/1) zváracej helmy umožňuje dosiahnuť vynikajúcu viditeľnosť počas prevádzky. Vysoká viditeľnosť má pozitívny vplyv na účinnosť celého procesu zvárania.

Automatické zhasnutie je funkciou pohľadu Stamos Germany, ktorá sa aktivuje pri zapálení oblúka. Spínacia doba je 1/30000 s. Uvedené zariadenie je vybavené spínačom umožňujúcim určenie úrovne tmy v rozsahu DIN 4 / 4-8 / 9-13. Oneskorenie jasu (0,25 – 0,8 s) znamená, že po nastavenom čase sa rýchla farba automaticky zmení z tmy na svetlo. Zváracia helma má prepínač, ktorý umožňuje určiť oneskorenie ako krátke, stredné alebo veľké. Nastavenie citlivosti samosvetlenia je možné medzi úrovňou “Hi” (vysoká) alebo “Lo” (nízka). Voľba “Hi” je štandardné nastavenie. V prípade nadmerného osvetlenia, napr. vtedy, keď pracuje iný zvárací prístroj v blízkosti, by sa citlivosť mala znížiť.

Funkcia brúsenia (GRIND) zváracia helma umožňuje automatické vypínanie zatemnenia a voľné brúsenie zvarov bez odstránenia ochranného štítku alebo jeho zmeny. To šetrí čas a zvyšuje komfort práce. Univerzálnosť výrobku od spoločnosti Stamos Germany znamená, že sa dá použiť pri zváraní v režime MIG, MAG, MMA, FCAW.

Napájanie solárnych článkov vám umožňuje používať model bez nutnosti meniť batériu. V dôsledku toho vám umožňuje slobodne udržiavať kontinuitu úloh. Ochrana v tejto oblasti sú dve lítiové batérie pre núdzové napájanie a indikátor ich úrovne nabitia.

Pohodlnosť a ergonómia pri použití zváracej helmy sú dosiahnuteľné vďaka ľahkej plastovej konštrukcii a schopnosti prispôsobiť sa akejkoľvek veľkosti a tvaru hlavy. Ďalšou výhodou je vnútorný kryt, ktorý zabraňuje ztekaniu potu do očí. Moderný dizajn zváracej helmy ocenia používatelia s charakterom, ktorý okrem funkčnosti závisí aj od estetických vlastností. Prezentovaný model je zdobený motívom cyborgovej hlavy.

Rukavice na zváranie:

Zváracie rukavice sú profesionálne pre ochranu rúk. Typ A umožňuje dokonale chrániť ruky pred mechanickými rizikami. Model SWG03-TITAN je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov.

Ochrana rúk pred vysokými teplotami a malými rozstrekmi horúcich kovov je hlavnou úlohou ochranných rukavíc. Ponúkané zváracie príslušenstvo prejde skúškou počas práce s metódami MIG / MAG a MMA. Typ A poskytuje prvotriednu ochranu proti poškodeniu, ako je odieranie, rezy, trhanie a prerazenie.

Sú vyrobené zo štiepanej hovädzej kože. Rukavice na zváranie sú veľmi odolné. Dodatočná výstuž je umiestnená v oblasti palca. Komfortná povrchová úprava s mäkkou bavlnenou podšívkou zaručuje pohodlné používanie. Manžeta má výplň z džínsoviny. Vysoká odolnosť proti plameňom a vysokým teplotám. Veľkosť 10 je univerzálna veľkosť XL, ktorá sa hodí pre väčšinu zváračov. Rukavice majú päť prstov a umožňujú pohodlne manipulovať rukou.

Vynikajúca mechanická ochrana je možná z dôvodu dodržania normy EN388 pre zváracie rukavice kategórie II. Výrobok spĺňa tieto normy EN:

EN 420 – Ochranné rukavice – Všeobecné požiadavky a skúšobné metódy
EN388 (4 5 4 4) – Mechanické nebezpečenstvo
Odolnosť proti oderu – 4
Odolnosť proti rezu – 5
Odolnosť voči odtrhnutiu – 4
Odolnosť proti prerazeniu – 4

EN407 (4 1 3 x 4 x) – Tepelné nebezpečenstvo
Odolnosť voči fajčeniu – 4
Odolnosť voči kontaktnému teplu – 1 (do 100 ° C)
Odolnosť proti konvekčnému teplu – 3
Odolnosť proti malým rozstrekom roztaveného kovu – 4

EN12477A – EN388 a EN407 kombinované normy

Univerzálnosť – pre väčšinu zvárateľných kovov a ich zliatin
Presné, čisté zváranie – bezkontaktné zapaľovanie oblúka
Praktickosť – veľa funkcií
Veľká viditeľnosť počas práce – maska s optickou triedou 1/1/1/1 a zorným poľom 100 x 65 mm
Mechanická a termálna ochrana – rukavice

Technické parametre:

Model S-WIG 200 IGBT SET4
Katalógové číslo 18000360
Stav artiklu Nový
Zváračka TIG/MMA
Napätie / frekvencia 230 V / 50 Hz
Menovitý vstupný prúd TIG TIG 15,7 A MMA 16 A
Maximálny vstupný prúd TIG 26,5 A MMA 35,7 A
Menovitý vstupný výkon TIG 6,1 kVA MMA 8,2 kVA
Maximálny vstupný výkon 8,3 kVA
Nečinné napätie 59 V
Jednosmerný prúd TIG DC 10 – 200 A
Prúd MMA 10 – 180 A
Zvárací prúd v pracovnom cykle 100%
TIG 118 A MMA 80 A
Zvárací prúd v pracovnom cykle 60% TIG 152 A MMA 103 A
Zvárací prúd v pracovnom cykle 35% TIG 200 A
Zvárací prúd v pracovnom cykle 20% MMA 180 A
Tok plynu pred zváraním 0,5 s
Klesajúci prúd 1 – 10 s
Výtok plynu 1 – 15 s
Chladenie Ventilátor
Zapaľovanie oblúka TIG Bezkontaktné
Hot Start Áno
2T/4T Áno
Elektromagnetický ventil Áno
Ventilátor Áno
Produktivita ≥85%
Faktor výkonu 0,7
Trieda izolácie F
Priemer elektród TIG 1,6; 2,4; 3,2 mm
Priemer elektród MMA 1,6 – 5,0 mm
Stupeň ochrany IP21S
Sieťový kábel 2,2 m
Zváracia helma
Materiál Plast
Veľkosť Nastaviteľná
Zorné pole 100 x 65 mm
Optická trieda 1/1/1/1
Počet snímačov 4
Stupeň zatmenia DIN 4/4-8/9-13
Čas zatmenia 1/30000 s
Pracovná teplota Od -10 do 55°C
Skladovacia teplota Od -20 do 70°C
Rukavice na zváranie
Materiál Hovädzia koža
Podšívka Mäkká bavlna
Kategória 2
Veľkosť 10
Dĺžka 36 cm
Typ A
Odolnosť proti oderu 4
Odolnosť proti rezu 5
Odolnosť voči odtrhnutiu 4
Odolnosť proti prerezaniu 4
Rozmery 41,00 x 14,00 x 29,00 cm
Hmotnosť 6,00 kg
Rozmery zásielky 49,00 x 25,00 x 36,00 cm
Hmotnosť zásielky 11,50 kg

Obsah balenia:

 • Zváračka
 • Držiak TIG, dlhý 4 m
 • Držiak MMA s dĺžkou 3 m
 • Masová hadica s dĺžkou svorky 3 m
 • Objímky – 2,4 a 3,2 mm
 • Keramické dýzy – 5, 6 a 7 mm
 • Dlhá kapucňa
 • Kolík v kryte
 • Zváracia maska
 • Ďalšie ochranné sklo
 • Ochranné rukavice
Katalógové číslo: 18000360 Kategórie:
Súprava na zváranie TIG/MMA 200A – 230V | S-WIG 200 IGBT SET4

Súprava na zváranie TIG/MMA 200A – 230V | S-WIG 200 IGBT SET4

Skladové zásoby:

Aktuálne vypredané

435,00  (362,50  bez DPH)

Košík

close