, ,

TIG zváračka – 200A – 230V | S-WIGMA 200

Dostupnosť:

Aktuálne vypredané


Katalógové číslo: 10020008
  • TIG DC/MMA
  • 200 A/230 V
  • Vrátane popruhu
  • Power ventilátor
  • Bezkontaktné zapálenie oblúka HF

252.00  (210.00  bez DPH)

Aktuálne vypredané

Upozorniť ma, keď bude produkt opäť dostupný !


TIG zváračka – 200 A – 230 V – pulz – prenosná

TIG zváračka S-WIGMA 200 od značky Stamos Germany sa vyznačuje robustnou konštrukciou a vysokou spoľahlivosťou. Pracuje so vstupným napätím 230 voltov a pri rozmeroch 16 x 36,50 x 24 cm má vďaka použitiu ľahkých, no stabilnejších materiálov hmotnosť len 13,15 kg. Zvárací prúd TIG zváračky S-WIGMA 200 je nastaviteľný v rozmedzí 5 – 200 ampérov tak, aby zariadenie mohlo byť optimálne prispôsobené rôznym podmienkam. Zváračka pracuje s technológiou MOSFET, vďaka čomu dosahuje až 93 % efektívnosť pri využívaní energie. Nepretržité napájanie zabezpečuje vysokú kvalitu zvaru.

Moderný ovládací panel je vybavený LCD displejom zobrazujúcim parametre a umožňuje intuitívnu prevádzku. Prúd je plynule nastaviteľný pomocou gombíka, čo zaručuje presnosť a opakovateľnosť operácií.

TIG zváranie sa používa na pripojenie kovov a ich zliatin, vrátane hliník, meď, horčík, titán, nikel, oceľ a mnoho ďalších. Použitú metódu môžete použiť v ľubovoľnej polohe: vertikálne, horizontálne, ploché a nad hlavou. Režim je vhodný na spracovanie materiálov s hrúbkou 0,5 mm, t. J. Veľmi tenký. Čistý a presný zvar, nekorozívny, je výsledkom zvárania TIG. Prístroj uľahčuje kontrolu nad premennými – zvarový bazén a množstvo tepla. Vyhovuje operáciám s alebo bez prídavného kovu. Vytvára minimálne množstvo iskier, plameňov a postriekania. Nie je potrebné vyčistiť zvar, pretože na povrchu sa nehromadí žiadna troska. Vzhľadom na malé množstvo tepla dochádza k malým deformáciám.

Bezkontaktné zapálenie oblúka HF

Bezkontaktné zapálenie oblúka HF (vysokofrekvenčné zapaľovanie) nevyžaduje kontakt s elektródou s elektrickým oblúkom v dôsledku použitia pomocného oblúka a vysokej frekvencie. Funkcia plynulosti prietoku plynu (nastavenie prietoku plynu po dokončení zvárania) spôsobuje, že plyn, ktorý uniká z rukoväte, ho ochladzuje a tiež zabraňuje oxidácii bazénu.

Režim MMA je široko používaný pri lepení tenkých materiálov (od hrúbky 1,5 mm). Funguje dobre pri zváraní medi, železa, niklu, hliníka a zliatin ocele a liatiny. Prechádza skúškou zvnútra aj vonku, pretože nevyžaduje použitie ochranného plynu. Zváranie vyrobené s potiahnutou elektródou majú dobré mechanické a prevádzkové vlastnosti. Zvárač TIG vyrovnáva napájací zdroj a je odolný proti kolísaniu napätia, zatiaľ čo zvárací prúd je stabilný.

Možnosti podporujúce metódu MMA zahŕňajú Hot Start, Anti Stick a ARC-Force. Prvým je dočasné zvýšenie zváracieho prúdu v okamihu zapaľovania oblúka, ktorý zabraňuje prilepeniu elektródy na povrch. Anti-Stick minimalizuje zváracie napätie a prúd, čo uľahčuje odpojenie elektródy od prvku. Arc Force poskytuje krátke oblúkové zváranie pri súčasnom zvyšovaní aktuálnej hodnoty.
Hľadáte efektívne a všestranné zariadenie na spájanie materiálov v režimoch TIG a MMA? Zvárač S-WIGMA 200 je ideálnou voľbou! Skvelé pre kovoobrábanie, opravy a renovácie. Spoľahlivosť a kompaktnosť modelu Stamos Germany robia to zariadenie vytvorené pre širokú škálu aktivít.

  • Vysoká účinnosť – technológia meniča MOSFET
  • Univerzálnosť – TIG a zváranie pomocou potiahnutej elektródy
  • Intuitívne ovládanie – jasný ovládací panel s LCD displejom
  • Bezpečnosť – ochrana pred prehriatím
  • Vysoká mobilita – kompaktné rozmery a ramenný popruh

Technické parametre:

Model S-WIGMA 200
Stav Nový
Číslo produktu 2008
Nominálne vstupné napätie 230 V, 1-fázová
Vstupná frekvencia 50/60 Hz
Nominálny vstupný prúd 14 A
Maximálny vstupný prúd 20 A
Nominálny vstupný výkon 3 kVA
Maximálny vstupný výkon 4,3 kVA
Napätie pri voľnobehu 56 V
Zvárací prúd TIG DC 5 – 200 A
Zvárací prúd MMA 5 – 200 A
Pracovný cyklus/Duty Cycle 60 %
Zvárací prúd pri 100 % ED 154 A
Zvárací prúd pri 60 % ED 200 A
Ochranný magnetický plynový ventil Áno
Doba dofuku plynu 3 s
Priemer elektródy (TIG) 1 − 3,2 mm
Priemer elektródy (MMA) 1 − 4 mm
Zapaľovanie (TIG) HF − vysokofrekvenčné
Arc Force Áno
Hot Start Áno
Anti Stick Áno
Prípojka na nožný pedál Nie
Spínač na 2-/4-taktný režim Nie
Chladiace zariadenie Power ventilátor
Chladenie horáka Vzduch
Hrúbka zvaru 0,5 − 8 mm
Účinník 0,7 – 0,9
Efektívnosť (pri menovitom výkone) ≥ 0,85
Izolačná trieda F
Trieda ochrany IP21S
Rozmery (D x Š x V) 36,50 x 16,00 x 24,00 cm
Hmotnosť 13,15 kg
Rozmery balenia (D x Š x V) 59,00 x 24,50 x 32,50 cm
Prepravná hmotnosť 15,10 kg

 

Katalógové číslo: 10020008 Kategórie: , ,
Rozmery 59 × 24.5 × 32.5 cm