, ,

Zváračka TIG AC/DC 200A 230V | S-AC 200P

Dostupnosť:

Na objednávku (doručenie 5-8 dni)


Katalógové číslo: 10020001
 • AC/DC TIG/MMA
 • PRO Series – kábla: 8 m
 • Impulz 200 A/230 V
 • Efektívny výkon – 60% pracovný cyklus
 • Hot Start, odtok plynu po zváraní
 • 2-/4-taktná
 • Power ventilátory

1,076.00  (896.67  bez DPH)

Na objednávku (doručenie 5-8 dni)

MNOŽSTEVNÉ ZĽAVY POČET KUSOV CENA
2% 2 - 9 1,054.48 
3% 10 + 1,043.72 
+ doprava zdarma

Zváračka TIG AC/DC – 200 A – 230 V – pulz – vrátane nožného pedála

TIG zváračka S-AC 200P od značky Stamos Germany sa vyznačuje robustnou konštrukciou a vysokou spoľahlivosťou. Pracuje so vstupným napätím 230 voltov a pri rozmeroch 50,00 x 32,70 x 35,70 cm má vďaka použitiu ľahších, no stabilnejších materiálov hmotnosť len 19,80 kg. Zvárací prúd TIG zváračky S-AC 200P je nastaviteľný v rozmedzí 5 – 200 ampérov pri jednosmernom prúde, 20 – 200 ampérov pri striedavom prúde a 10 – 200 ampérov pri ručnom zváraní metódou MMA tak, aby zariadenie mohlo byť optimálne prispôsobené rôznym podmienkam. Zváračka pracuje s technológiou MOSFET, vďaka čomu dosahuje až 93 % efektívnosť pri využívaní energie. Vysoká kvalita zvaru je zabezpečená prostredníctvom nepretržitého napájania. TIG zváračka S-AC 200P je dodávaná s nožným pedálom. Pomocou tohto pedála môžete počas zvárania metódami MMA a TIG regulovať prúd a iniciovať elektrický oblúk pri TIG zváraní.

Bezkontaktné zapálenie oblúka

Bezkontaktné zapálenie oblúka vysokofrekvenčného zapaľovania spôsobuje, že zváračka radu Stamos Pro sériovo iniciuje obrábanie bez toho, aby sa musel dotknúť materiálovej elektródy. Je to spôsobené použitím pomocného oblúka a vysokej frekvencie.  Regulácia počiatočného prúdu umožňuje nastaviť jeho hodnotu na začiatku zvárania a nastavenie konečného prúdu umožňuje zmeniť aktuálnu hodnotu pred koncom práce. Druhá možnosť zabraňuje vytvoreniu krátera na konci zvaru. Základný prúd udržuje oblúk v pulznom režime. Čas dodania plynu (regulácia prietoku plynu po zváraní) zabraňuje oxidácii zvarového bazénu.

Pulz dočasne zvyšuje výkon bez zmeny teploty, čo zaručuje presný a ľahko čistiaci zvar. Funkcia prejde skúškou pri zváraní tenkých hliníkových plechov. Frekvenciu impulzov a ich plnenie je možné nastaviť v zariadení S-AC 200P. Voľba Čistá šírka znamená, že hĺbka obrábania a šírka zvaru sú kontrolované.

Funkcia TIG AC / DC umožňuje použitie striedavého prúdu (AC) a jednosmerného prúdu (DC). Zvárač TIG je preto vhodný pre širokú škálu kovov. Napájame striedavý prúd, napríklad titán a hliník. Pre ostatné materiály (vrátane voľných ocelí a konštrukčných ocelí) používame jednosmerný prúd.

Hot Start

Hot Start je založený na dočasnom zvýšení zváracieho prúdu počas zapaľovania. Chráni pred prilepením elektródy k povrchu. Anti-Stick umožňuje ľahšie oddelenie elektródy od materiálu kvôli minimalizovanému zváraciemu napätiu a prúdu. Arc Force umožňuje zvarenie krátkym oblúkom pri súčasnom zvyšovaní aktuálnej hodnoty. Plynový ventil zaručuje rýchle a bezpečné prepínanie a vysokú spoľahlivosť.

Veľmi dlhé prevody MMA, TIG a drôty dĺžky až 8 m. Umožňujú dosiahnuť veľkú škálu prác, zvýšiť flexibilitu a pohodlie pri dosahovaní ťažko dostupných miest, napr. pri fasádnych prácach. Držadlá zlepšujú mobilitu zariadenia. Jasný ovládací panel zaručuje pohodlnú prevádzku. Moderný LED displej obsahuje parametre zvárania. Indikátory LED indikujú prehriatie a možné zlyhanie. Silný ventilátor chladí stroj. Sada obsahuje nožný pedál – nepotrebujete ovládať zvárač iba ručne. Elektrické komponenty boli namontované na povrchu pomocou presného lasera (technológia SMT – Surface Mount Technology), ktorá zaisťuje odolnosť voči vibráciám.

Režim MMA

Režim MMA bude fungovať vo vnútri aj vonku, pretože nevyžaduje použitie ochranného plynu. Široko sa používa pri lepení tenkých materiálov (od hrúbky 1,5 mm). Funguje dobre pri zváraní medi, železa, niklu, hliníka a zliatin ocele a liatiny. Zváranie vyrobené touto metódou majú dobré prevádzkové a mechanické vlastnosti. Zváračka Stamos Pro TIG AC / DC je odolná proti kolísaniu napätia a vyrovnáva napájanie. Zvárací prúd je stabilný. TIG zváranie je skúškou v kombinácii kovov a ich zliatin, napríklad medi, hliníka, horčíka, niklu, titánu, ocele a mnohých ďalších. Tento režim môžete používať v ľubovoľnej polohe: horizontálne, vertikálne, ploché a nad hlavou. Opísaná metóda je vhodná na spracovanie veľmi tenkých materiálov (s hrúbkou 0,5 mm).

Čistý a presný zvar, ktorý nekoroduje, je účinok zvárania TIG. Zariadenie umožňuje jednoduché ovládanie premenných – množstvo tepla a zvarového bazénu. Vyhovuje operáciám s alebo bez prídavného kovu. Vytvára minimálne množstvo plameňov, iskier a postriekanie. Troska sa nehromadí na povrchu, takže nie je potrebné čistiť spoj. Vzhľadom na malé množstvo tepla dochádza k malým deformáciám.
Stroj je vybavený mnohými ďalšími možnosťami (vrátane bezkontaktného zapaľovania oblúka, regulácie počiatočného prúdu a pulzu), čo ho robí vhodným aj pre náročnú prácu s kovovým spojom.

 • Vhodná na zváranie metódami TIG AC/DC, MMA, Puls
 • Technológia MOSFET
 • Veľa špeciálnych funkcií ako Arc Force, Hot Start a Anti Stick
 • S vysokovýkonnými power ventilátormi
 • Vrátane nožného pedála (s potenciometrom/funkciou plynového pedála) s dĺžkou kábla 4,80 m
 • Dĺžka všetkých ostatných káblov: 8 m

Technické parametre:

Model S-AC 200P
Číslo produktu 2001
Stav Nový
Nominálne vstupné napätie 230 V, 1-fázová
Vstupná frekvencia 50/60 Hz
Nominálny vstupný prúd 19 A
Maximálny vstupný prúd 28 A
Nominálny vstupný výkon 4,1 kVA
Maximálny vstupný výkon 6 kVA
Napätie pri voľnobehu 56 V
Zvárací prúd TIG DC 5 – 200 A
Zvárací prúd TIG AC 20 – 200 A
Zvárací prúd MMA 10 − 200 A
Pracovný cyklus/Duty Cycle 60 %
Zvárací prúd pri 100 % ED 154 A
Zvárací prúd pri 60 % ED 200 A
Pulzný prúd 20-200A
Metódy zvárania TIG AC/DC, MMA, Puls
Frekvencia impulzov 0,2 − 25 Hz
Dĺžka pulzu/šírka impulzu/strieda 0,1 – 0,9 (10 – 90%)
Frekvencia zváracieho prúdu (AC) 60 Hz
Balance (AC) 20 – 80 %
Plynový magnetický ventil Áno
Doba dofuku plynu 1 − 10 s
Parameter vyváženia AC (Clean Width) -5 – +5
Priemer elektródy (MMA) 1 − 4 mm
Zapaľovanie (TIG) HF − vysokofrekvenčné
Arc Force Áno
Hot Start Áno
Anti Stick Áno
Prípojka na nožný pedál Áno
Spínač na 2-/4-taktný režim Áno
Chladiace zariadenie Power ventilátor
Chladenie horáka Vzduch
Hrúbka zvaru 0,5 − 10 mm
Priemer elektródy TIG 1 – 3,2 mm
Priemer elektródy MMA 1 – 4 mm
Izolačná trieda F
Trieda ochrany IP21
Rozmery (D x Š x V) 50,00 x 32,70 x 35,70 cm
Hmotnosť 19,80 kg
Rozmery balenia (D x Š x V) 60,00 x 44,00 x 53,50 cm
Prepravná hmotnosť 36,00 kg

Obsah balenia:

 • Zváračka TIG AC/DC – 200 A
 • Kábel MMA – 8 m
 • Uzemňovací kábel so svorkou – 8 m
 • Kábel TIG – 8 m
 • Keramické trysky – 3 ks.
 • Dlhá čiapka – 1 kus
 • Klieštiny – 3 ks.
 • Obojok v puzdre – 1 ks
 • Nožný pedál
 • Puzdro na príslušenstvo
Katalógové číslo: 10020001 Kategórie: , ,
Rozmery 61 × 44.6 × 54.5 cm