, , ,

Zváračka na hliník TIG AC/DC 200A – 230V | S-DIGITAC 200P

Dostupnosť:

Aktuálne vypredané


Katalógové číslo: 10020065
 • Univerzálny jednofázový zvárací stroj TIG (AC / DC), MMA, 230 V, 200 A
 • Funkcie: bezkontaktné zapaľovanie oblúkom (HF), horúci štart, 2T / 4T, prietok plynu pred a po zváraní, impulz, ventilátory
 • Vynikajúci výkon – 60% pracovný cyklus
 • Pamäťová funkcia pre 10 zváracích programov
 • Konektor nožného pedálu

 

796.00  (663.33  bez DPH)

Aktuálne vypredané

Upozorniť ma, keď bude produkt opäť dostupný !


Zváračka na hliník TIG AC/DC – 200 A – 230 V – pulz – digitálna – 2/4 takt LED

Zváračka TIG (AC / DC) / MMA od Stamos Selection model S DIGITAC 200P vďaka svojej kompaktnej a stabilnej konštrukcii a využitiu najnovších technológií vyznačuje vysokou spoľahlivosťou. Model S-DIGITAC 200P má zvárací prúd 200 A a kombinuje výhody zvárania TIG (AC / DC) a potiahnutej elektródy.  Pracuje so vstupným napätím 230 V a pri rozmeroch 60,00 x 37,50 x 33,00 cm má hmotnosť 36,20 kg. Zvárací prúd TIG zváračky S DIGITAC 200P je nastaviteľný v rozmedzí 10 – 200 ampérov pri zváracej metóde TIG a 10 – 180 ampérov pri ručnom zváraní metódou MMA tak, aby zariadenie mohlo byť optimálne prispôsobené rôznym podmienkam. Kúpte si ešte dnes TIG zváračku S- DIGITAC 200P od značky Stamos Selection za výhodnú cenu.

Technológia V-MOSFET:

Účinnosť modelu S-DIGITAC 200P je dôsledkom použitia invertorovej technológie V-MOSFET, ktorá optimalizuje využitie elektrickej energie takým spôsobom, že príliš veľký výkon nemôže pretekať cez okruh prístroja. Brány s integrovaným obvodom nevyhrievajú kvôli vysokonapäťovému prúdeniu. To zaručuje zvárací výkon 93%.

Jednoduchosť práce  tohto modelu zváračky pre TIG (AC / DC) / MMA poskytuje vstavanú internú pamäť, v ktorej môže užívateľ uložiť nastavenia pre 10 zváracích programov aj pre špeciálne parametre. Prístroj môže pracovať v režime 2T, ktorý je odporúčaný pre krátke zváracie práce alebo v režime 4T – ideálne pre dlhšie úlohy. Tento dvojčinný zásah sa spúšťa stlačením tlačidla nepretržite, zatiaľ čo štyri akty sa spúšťajú a zastavujú jediným kliknutím. Zváračka má bezkontaktné zapaľovanie oblúka (HF) umožňuje vytvoriť čistý východiskový bod zvárania bez dotyku materiálu s elektródou. Je to záležitosť použitia pomocného oblúka a vysokej frekvencie. Funkcia horúceho štartu vďaka automatickému zvýšeniu napätia počas zapaľovania oblúka zabraňuje prilepeniu elektródy k materiálu.

Presnosť zvárania sa dosiahne vďaka použitiu režimu Puls, ktorý umožňuje čistú a presnú prácu dočasným zvýšením výkonu bez zmeny teploty. V tomto režime môžete nastaviť impulznú frekvenciu a jej plnenie. Čistá šírka, čo je percentuálny rozdiel medzi pozitívnym a záporným smerom prúdu v jednom čase zvárania, vám umožňuje regulovať šírku zvaru a hĺbku prieniku. Prúd plynu pred a po zváraní ochladzuje materiál pred začatím práce a chráni zvar pred oxidáciou po jeho dokončení.

Nastaviteľné parametre prúdu sú hodnoty, ktoré môžete prispôsobiť na zváračke model S-DIGITAC 200P. Počiatočný prúd, t.j. hodnota výstupného prúdu po oblúku, môže byť prednastavená a potom zmenená. Základný prúd je prúd oblúka v režime zvárania Puls. Konečný prúd je tiež regulovaný, čím sa zabráni tvorbe krátera na konci zvaru. Všetky indikátory majú plynulé nastavenie, aby sa dosiahla čo najvyššia presnosť a opakovateľnosť.

Jednoduchá obsluha zváračky s metódami zvárania TIG (AC / DC) / MMA uľahčuje intuitívny a praktický ovládací panel. Na displeji LED sa jasne uvádzajú parametre zvárania a špeciálne LED indikujú bod prehriatia alebo akékoľvek zlyhanie zariadenia. Solenoidový ventil poskytuje rýchle a bezpečné prepínanie, vysokú spoľahlivosť a dlhú životnosť. Bezpečné používanie je tiež vylepšené efektívnymi ventilátormi chladenia a rukoväť na skrini zvyšuje mobilitu.

Technické parametre:

 • Vysoká účinnosť – vďaka technológii V-MOSFET
 • Univerzálnosť – široká škála zvárania kovov, možnosť zvárania vo vonkajšom prostredí
 • Funkcie: Bezkontaktné oblúkové zapaľovanie (HF), 2T / 4T, Hot Start, vnútorná pamäť
 • Presnosť zvárania – impulz, čistá šírka, impulzná frekvencia
 • Nastaviteľné parametre prúdu – počiatočný prúd, základný prúd, konečný prúd
 • Pohodlná prevádzka – jasný displej, LED indikátory
 • Bezpečnosť a mobilita – kompaktné rozmery
Model S-DIGITAC 200P
Stav Nový
Číslo produktu 10020065
Nominálne vstupné napätie 230 V, 1-fázová
Vstupná frekvencia 50/60 Hz
Nominálny vstupný prúd 14,6 A
Maximálny vstupný prúd 20,7 A
Nominálny vstupný výkon 3,2 kVA
Maximálny vstupný výkon 4,6 kVA
Napätie pri voľnobehu 62 V
Zvárací prúd TIG DC 10 − 200 A
Zvárací prúd TIG AC 10 − 200 A
Zvárací prúd MMA 10 − 180 A
Pracovný cyklus/Duty Cycle 60%
Zvárací prúd pri 100 % ED [A] 155 (TIG) ———
Zvárací prúd pri 60 % ED [A] 200 (TIG) 180 (MMA)
Impulzný prúd/impulzný prúd 10 − 200 A
Pulzná frekvencia (AC režim) 0,3 − 20 Hz
Pulzná frekvencia (DC režim) 0,3 − 20 Hz
Dĺžka pulzu/šírka impulzu/strieda 10 – 90 %
Frekvencia výstupného prúdu (AC) 20 − 100 Hz
Balance (AC) 10 – 90 %
Plynový magnetický ventil Áno
Doba predfuku plynu 0 − 2 s
Doba dofuku plynu 0 − 9,9 s
Doba nábehu prúdu 0 − 9,9
Doba dobehu prúdu 0 − 9,9 s
Priemer elektródy (TIG) 1 − 3,2 mm
Priemer elektródy (MMA) 1 − 4 mm
Zapaľovanie (TIG) HF − vysokofrekvenčné
Arc Force Áno
Hot Start Áno
Anti Stick Áno
Prípojka na nožný pedál Áno
Spínač na 2-/4-taktný režim Áno
Chladiace zariadenie Power ventilátor
Chladenie horáka Vzduch
Hrúbka zvaru 0,5 − 10 mm
Účinník 0,93
Efektívnosť (pri menovitom výkone) ≥ 0,85
Izolačná trieda F
Trieda ochrany IP 21 S
Rozmery (D x Š x V) 60,00 x 37,50 x 33,00 cm
Hmotnosť 36,20 kg
Rozmery balenia (D x Š x V) 72,00 x 46,00 x 45,50 cm
Prepravná hmotnosť 39,50 kg

TIG (AC / DC) zváranie

zaručuje najvyššiu kvalitu a čistotu spojov pri spájaní aj veľmi tenkých materiálov (od hrúbky 0,5 mm). Zváranie pokrýva širokú škálu kovov a ich zliatin: hliník, horčík, meď, nikel, titán, oceľ atď. Materiály je možné spájať vo všetkých polohách – ploché, zvislé a vodorovné alebo nad hlavou. Vďaka ľahkej kontrole parametrov zvárania, ako je množstvo tepla a zvarový bazén, poskytuje metóda TIG nekorozívne a plastové spojenia. Zvárač TIG (AC / DC) / MMA je vhodný na prevádzku s prídavným kovom alebo bez neho. Malá tepelná zóna spôsobuje menšie skreslenie spojovaných materiálov. Počas prevádzky dostávame minimálne množstvo plameňov, iskier a postriekaniu a na zvarenom povrchu sa netvoria trosky, takže problémy s čistením zvaru zmiznú.

Zváranie MMA

funguje najlepšie pri spájaní ocele a jej zliatin, ako aj zliatin liatiny, niklu a medi – bez použitia ochranného plynu. Môže sa vykonávať vo vnútri, ale dokážeme to perfektne zvládnuť aj v nepriaznivých vonkajších podmienkach, napríklad pri silnom vetre. Táto metóda poskytuje vysoko kvalitné zvary s vynikajúcimi mechanickými a prevádzkovými parametrami. Vhodný na spájanie tenkých prvkov s hrúbkou 1,5 mm. Model S-DIGITAC 200P Má veľkú kompenzáciu výkonu a je odolný proti kolísaniu napätia, vďaka čomu je zvárací prúd veľmi stabilný.

Obsah balenia :

 • Zváračka TIG (AC / DC) MMA
 • Horák TIG s káblom 4 m
 • Držiak MMA s káblom 3 m
 • Uzemňovací kábel 3 m so svorkou
 • Dlhá kapucňa
 • Krátke čiapky
 • Telo rukávu
 • Klieštiny (1,6, 2,4, 3,2 mm) – 3 ks.
 • Keramické dýzy (veľkosť 5,6,7) – 3 ks.
 • Volfrámová elektróda 1,6 mm
 • Návod na použitie
Katalógové číslo: 10020065 Kategórie: , , ,
Rozmery 73 × 48 × 47 cm