, ,

Zváračka na hliník TIG AC/DC 225A 230V – pulz | S-ALU 225PH

Dostupnosť:

Na objednávku (doručenie 5-8 dni)


Katalógové číslo: 10020038
 • TIG AC – DC/MMA
 • SELECTION
 • Vysoká účinnosť: 60% hodnotený pracovný cyklus
 • 225 A/230 V
 • 2-/4-taktná

 

1,030.00  (858.33  bez DPH)

Na objednávku (doručenie 5-8 dni)

MNOŽSTEVNÉ ZĽAVY POČET KUSOV CENA
2% 2 - 9 1,009.40 
3% 10 + 999.10 
+ doprava zdarma

Zváračka na hliník TIG AC/DC – 225 A – 230 V – pulz

TIG zváračka S-ALU 225 PH od značky Stamos Selection sa vďaka svojej robustnej konštrukcii a využitiu najnovších technológií vyznačuje vysokou spoľahlivosťou. Pracuje so vstupným napätím 230 voltov a pri rozmeroch 60,00 x 40,00 x 37,00 cm má v dôsledku použitia ľahších, no stabilnejších materiálov hmotnosť len 31,00 kg. Zvárací prúd zváračky je nastaviteľný v rozmedzí 10 – 225 ampérov tak, aby zariadenie mohlo byť optimálne prispôsobené rôznym podmienkam. Kúpte si ešte dnes kvalitnú TIG zváračku S-ALU 225 PH od výrobcu Stamos Selection za výhodnú cenu. Účinnosť modelu S-ALU 225 PHje dôsledkom použitia invertorovej technológie V-MOSFET, ktorá optimalizuje využitie elektrickej energie takým spôsobom, že príliš veľký výkon nemôže pretekať cez okruh prístroja. Brány s integrovaným obvodom sa neprepália kvôli vysokonapäťovému prúdeniu. To zaručuje zvárací výkon 93%.

Vysoká presnosť zvárania a opakovateľnosť procesu umožňujú nekonečné nastavenie parametrov. Prúd, plniaca frekvencia, frekvencia impulzov, doba odtoku plynu po zváraní a svahu dole sú nastavené pomocou pohodlných gombíkov. Prístroj má okrem toho dva prevádzkové režimy: 2T (aktivované držaním tlačidla) a 4T vhodné pre úlohy, ktoré trvajú dlhšiu dobu (aktivované a deaktivované krátkym stlačením tlačidla).

Režim TIG

Režim TIG sa použije na spájanie prvkov z kovov a ich zliatin, medzi inými hliník, meď, horčík, titán, nikel, oceľ a mnoho ďalších. Použitú metódu môžete použiť v ľubovoľnej polohe: vertikálne, horizontálne, ploché a nad hlavou. Režim je vhodný na spracovanie materiálov s hrúbkou 0,5 mm, t. j. veľmi tenkých materiálov. Vyhovuje operáciám s alebo bez prídavného kovu. V režime TIG má zariadenie ďalšie možnosti:

 • Bezkontaktné zapaľovanie oblúka (HF) – pri použití pomocného oblúka a vysokého kmitočtu nedochádza ku kontaktu elektródy s materiálom.
 • Čas dodania plynu – (regulácia odtoku plynu po zváraní) spôsobuje, že plyn unikajúci z rukoväte ho ochladzuje a tiež zabraňuje oxidácii zvaru.
 • Pulz – zaručuje čistú a spoľahlivú prácu najmä s ľahkými kovmi; je dočasne znížiť výkon prúdu bez zvýšenia teploty.
 • Režim AC / DC – umožňuje AC zváranie (napr. Titán, hliník) a jednosmerný prúd (uhlík a nehrdzavejúca oceľ).

Čistý a presný nekorodujúci zvar je výsledkom zvárania TIG. Prístroj uľahčuje riadenie impulznej frekvencie (regulácia frekvencie počas prevádzky v impulznom režime). Navyše, Down Slope znižuje riziko vzniku trhlín na vypuklom oku alebo krátere. Zváračka produkuje minimálne množstvo iskier, plameňov a postriekania. Nie je potrebné vyčistiť zvar, pretože na povrchu sa nehromadí žiadna troska. Vzhľadom na malé množstvo tepla dochádza k malým deformáciám.

Režim MMA

Režim MMA sa používa na zváranie širokej škály kovov, vrátane železa, ocele, liatiny, hliníka, niklu a zliatin medi. Nevyžaduje použitie ochranného plynu a môže byť použitý na prácu v rôznych podmienkach, v interiéri aj exteriéri, dokonca aj pri silnom vetre. Vhodné pre spájanie tenkých prvkov od 1,5 mm. Výhody metódy MMA sú odolnosť voči zmenám napätia, stabilný zvárací prúd a získanie vysoko kvalitných zvarov s vysokou mechanickou pevnosťou. Režim je podporovaný 3 funkciami:
HOT START – pri zapálení oblúka dočasne zvyšuje hodnotu zváracieho prúdu. Po zapálení sa vráti na počiatočnú úroveň. Táto funkcia uľahčuje zapálenie oblúka.
ARC FORCE – stabilizuje oblúk pri zmene svojej dĺžky pri zváraní MMA.

Bezpečnosť je zaručená systémom ochrany pred prehriatím. Ak je teplota príliš vysoká alebo zlyhá, rozsvieti sa kontrolka. Ventilátor je zodpovedný za chladenie zariadenia S-ALU 333 PH. Rýchle a bezpečné spínanie je spôsobené elektromagnetickým ventilom, čo dodatočne predlžuje životnosť stroja. Zváračka je tiež charakteristická odolnosťou proti vibráciám a skratom, pretože jej časti sú spojené metódou povrchovej montáži (SMT).

Pohodlná prevádzka je spôsobená intuitívnym ovládacím panelom vybaveným priehľadným LED displejom zobrazujúcim parametre. Na pripojenie nožného pedála sa používa špeciálne spojenie. Ergonomická rukoväť uľahčuje prepravu.
Hľadáte efektívne a všestranné zariadenie na spájanie materiálov v režimoch TIG (AC / DC) a MMA. Zváračka S-ALU 225 PH je ideálnou voľbou! Skvelé pre kovoobrábanie, opravy a renovácie. Spoľahlivosť a kompaktnosť modelu Stamos Selection robia to zariadenie vytvorené pre širokú škálu zváračských prác.

 • Vysoká účinnosť – invertorová technológia V-MOSFET
 • Univerzálnosť – TIG a zváranie pomocou potiahnutej elektródy
 • Intuitívne ovládanie – priehľadný ovládací panel s LED displejom
 • Bezpečnosť – ochrana pred prehriatím
 • Funkčnosť – praktické možnosti: Hot Start, Arc Force, Pulse, AC / DC režim

Tento produkt je dodávaný bez silnoprúdovej zástrčky.

Technické parametre:

Model S-ALU 225PH
Stav Nový
Číslo produktu 2038
Nominálne vstupné napätie 230 V, 1-fázový
Vstupná frekvencia 50/60 Hz
Nominálny vstupný prúd 17,4 A
Maximálny vstupný prúd 24 A
Nominálny vstupný výkon 3,8 kVA
Maximálny vstupný výkon 5,4 kVA
Napätie pri voľnobehu 62 V
Zvárací prúd TIG DC 10 − 225 A
Zvárací prúd TIG AC 10 − 225 A
Zvárací prúd MMA 10 − 160 A
Pracovný cyklus/Duty Cycle 60 %
Zvárací prúd pri 100 % ED 174 A
Zvárací prúd pri 60 % ED 225 A
Impulzný prúd/impulzný prúd 5 – 225 A
Pulzná frekvencia (AC režim) 0,5 − 25 Hz
Pulzná frekvencia (DC režim) 0,5 − 300 Hz
Dĺžka pulzu/šírka impulzu/strieda 10 – 90 %
Frekvencia výstupného prúdu (AC) 60 Hz
Balance (AC) 20 – 80 %
Plynový magnetický ventil Áno
Doba dofuku plynu 1 − 10 s
Doba dobehu prúdu 0 − 10 s
Priemer elektródy (TIG) 1 − 3,2 mm
Priemer elektródy (MMA) 1 − 4 mm
Zapaľovanie (TIG) HF − vysokofrekvenčné
Arc Force Áno
Hot Start Áno
Anti Stick Áno
Prípojka na nožný pedál Áno
Spínač na 2-/4-taktný režim Áno
Chladiace zariadenie Power ventilátor
Chladenie horáka Vzduch
Hrúbka zvaru 0,5 − 10 mm
Účinník 0,7 – 0,9
Efektívnosť (pri menovitom výkone) ≥ 0,85
Izolačná trieda F
Trieda ochrany IP 21 S
Rozmery (D x Š x V) 60,00 x 40,00 x 37,00 cm
Hmotnosť 31,00 kg
Rozmery balenia (D x Š x V) 72,00 x 47,00 x 48,00 cm
Prepravná hmotnosť 39,20 kg
Katalógové číslo: 10020038 Kategórie: , ,
Rozmery 71 × 46 × 47 cm